Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie na Jarzębinowym

Zakup nowego mieszkania to twardy orzech dla każdego, zwłaszcza jeżeli jest to nasze pierwsze mieszkanie. Na samym wstępie trzeba wybrać inwestycję gdy to już się uda, co nie jest w Łodzi wcale takie oczywiste musimy wszystko przekalkulować, przemyśleć za i przeciw. Nie wspominając o nieszczęśnikach, którzy muszą wziąć kredyt i przebrnąć przez setki stron formalności.

Na początku drogi przeważnie każdy zwraca uwagę dwa podstawowe czynniki czyli cenę i lokalizację. Jeżeli kupujemy mieszkanie na kredyt, warto wstępnie zorientować się jaką zdolnością kredytową dysponujemy. Pomoże nam w tym doradca kredytowy w pierwszym lepszym banku, nie warto na samym wstępie szukać konkretnego banku ponieważ chcemy tylko orientacyjnie znać zdolność kredytową opartą o wyliczenia naszych zarobków.

mieszkanie

O ile cena to rzecz względna i w zależności od zasobności portfela jednych może zachęcić innych zniechęcić to lokalizacja jest elementem wspólnym dla wszystkich i każdy chce żeby była atrakcyjna. Nie warto kierować się tylko tym co reklamuje deweloper a przynajmniej nie tylko tym, ponieważ nie zawsze jest to wiarygodna i pełna informacja. Przed zakupem koniecznie należy zapoznać się z niezależnymi informacjami o otoczeniu, gdyż te mogą pokazać prawdziwy obraz sytuacji w okolicy, którą deweloper z wiadomych względów próbuje upiększyć.

Gdy jesteśmy pewni, że lokalizacja odpowiada nam w 100% i w najbliższym czasie nie powstanie tam wysypisko odpadów radioaktywnych, spalarnia czy sortowania odpadów niebezpiecznych, ewentualnie jakaś autostrada to możemy przejść do kolejnego etapu, czyli sprawdzenia wiarygodności dewelopera, w przypadku Echo Investment, sprawa jest prost gdyż jest to bardzo wiarygodna firma z dużym zapleczem finansowym. Dla własnego spokoju warto zawsze jednak zweryfikować dokumenty dewelopera, takie jak: aktualny odpis z KRS, zaświadczenie z US i ZUS-u o braku zaległości.

bez-powrotu

Deweloper na prośbę klienta ma również obowiązek przedstawić stosowne pozwolenia na budowę oraz akt potwierdzający prawa własności do gruntu, na którym buduje nieruchomość. Trzeba pamiętać, że po wpłaceniu zadatku obwarowane jest umową przedwstępną i w razie zmiany zdania ciężko będzie z odzyskaniem pieniędzy.

Dotrwaliśmy do samego końca, kredyt na koncie, okolica sprawdzona, przyszedł czas na odbiór mieszkania to bardzo delikatny moment i nie wolno go bagatelizować pod wpływem euforii wynikającej z posiadania nowego i pachnącego M. Co prawda mieszkanie objęte jest rękojmiom jednak walka z deweloperem z tego tytułu może być bardzo pracochłonna i co ważniejsze może kosztować nas wiele nerwów. Tak wiec pamiętajmy by dobrze przygotować się do odbioru mieszkania jeżeli nie jesteśmy na siłach, by zrobić to osobiście wygodną opcją jest wsparcie inżyniera zajmującego się tym zawodowo. Warto mieć jednak na uwadze, że środowisko budowlane w danym mieście zna się dość dobrze i niechętnie wytyka niedoróbki popełniane przez swoich kolegów. Od strony formalnej, podczas odbioru mieszkania, wszystkie uwagi zapisywany są w protokole odbioru. Podpisanie protokołu oznacza przyjęcie go do wiadomości oraz akceptację.

hiroshima

Leave a comment

Your email address will not be published.


*