Nowe bloki a śmierdząca i głośna sprawa

Osiedle Jarzębinowe ciągle rośnie w siłę, powstają nowe bloki, stare zasiedlają się powoli. Przed zakupem warto jednak bardziej zwracać uwagę na szczegóły otoczenia, które zaraz po zamieszkaniu mogą przysporzyć nam sporo przykrość.

Niczym nowym nie jest fakt, że ulica Okopowa nie jest najbardziej atrakcyjnym miejscem w Łodzi, ulica jest dość dziurawa, znaczącemu zwiększeniu uległo natężenie ruchu. Ostatnimi czasy sporym problemem jest również linia autobusowa, która została uruchomiona przez miasto. Autobusy jeżdżące po dziurach hałasują niemiłosiernie, jest to szczególnie dotkliwie w godzinach kursowania autobusów nocnych. Praktycznie niemożliwe stało się otwieranie okien od strony północnej na noc. Jest to jeden ze szczegółów, o które warto dopytać przed zakupem mieszkania.

Kolejny problem, który może uprzykrzyć życie właścicielom nowo powstającego bloku to drewniane rozpadające budynki po przeciwnej stronie ulicy. Pomijając kwestie estetyczne warto przechodząc obok zaciągnąć powietrze głęboko nosem. Budynek od dawna już gnije przy większej wilgotności i w ciepłe dni smród jest niemożliwy do zniesienia. Problem ten z pewnością odczują właściciele mieszkań na parterach i pierwszych piętrach.

Jeszcze raz napiszę, watro zwracać uwagę na wszelkie możliwe niedogodności, które w przyszłości mogą bardzo uprzykrzyć nam życie w nowym domu. Zakup nowego mieszkania nie jest czymś co robimy codziennie i poszukiwanie wszelkich felerów jest jak najbardziej wskazane. Nie skupiajmy się jedynie na wadach samego mieszkania, pęknięte ściany mogą okazać się naszym najmniejszym problemem gdy w nasze życie wkroczą przykre zapachy i hałas z zewnątrz. Wiele osób popełnia duży błąd nie poświęcając odrobiny czasu na analizę najbliższego otoczenia. Osiedle Jarzębinowe na Okopowej rozrasta się coraz bardziej i obszary, którym warto się przyjrzeć powiększają się znacząco. Kupując mieszkanie poświęćmy przynajmniej godzinę na obchód okolicy, zobaczymy wtedy obok kogo przyjdzie nam mieszkać. W przypadku Jarzębinowego z pewnością jedną z większych wad jest sortownia odpadów na okopowej o której pisaliśmy niedawno, jest to kolejny problem, który w znacznym stopniu będzie dotykać mieszkańców nowych bloków ponieważ są one umiejscowione znacznie bliżej wysypiska niż te już istniejące.

1 Comments

  1. Niestety ale jest to prawda, te ruiny powinny zostać już dawno zburzone ponieważ są teraz jedynie wylęgarnią wszelkiego rodzaju robactwa i gryzoni.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*