Też nie wiedziałeś o sortowni odpadów niebezpiecznych?

Osiedle Jarzębinowe zlokalizowane zostało przy ulicy Okopowej leżącej w dzielnicy Marysin w Łodzi. W pobliżu znajdują się szkoły podstawowe, licea, wiele parków, przychodnie lekarskie itp. Za duży atut należy uznać Rezerwat Przyrody Las Łagiewnicki, który znajduje się w odległości czterech kilometrów od osiedla.

Wszystkie wymienione punkty wpływają na wysokie ceny mieszkań oferowanych przez dewelopera na wciąż rozrastającym się osiedlu. Niestety lokalizacja przy ulicy Okopowej ma również ujemne strony, głównym problemem obecnych i przyszłych mieszkańców jest powstająca w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla sortowania odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych.

mapa-sortowania-dopadwo-niebezpiecznych-osiedle-jarzebinowe

Mieszkańcy osiedla wraz z sąsiadami z osiedla Zagajnik próbowali podjąć wiele prób powstrzymania tej inwestycji, włączając w to interwencję mediów i występując w programie telewizji TVP Info „To jest temat”. Niestety mimo zapewnień Władz Miasta sortownia odpadów dostała już zgodę na działalność.

Powstanie sortowni wiąże się obecnie z dużym ruchem samochodów ciężarowych po ulicy Okopowej. Dodatkowe negatywne wpływy istnienia sortowni prawdopodobnie pojawią się niebawem, tak jak wspominaliśmy sortownia będzie przetwarzać również odpady niebezpieczne.

Niestety w całej sprawie nie udało się uzyskać aktywnego wsparcia dewelopera firmy Echo Investment z Kielc.

Materiały źródłowe: google.pl/maps, youtube.com, tvp.info

2 Comments

  1. Czyli obok tego nowego osiedla powstało coś takiego? Wiadomo coś więcej na temat tej sortowni? Czy już działa itp.?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • Sortownia ruszyła i działa pełną parą, jest to trochę uciążliwe bo ciężarówki dość często jeżdżą teraz po Okopowej. Gdybym miał kupić mieszkanie to raczej nie z widokiem na ulicę.

3 Trackbacks & Pingbacks

  1. Na Co Zwracać Uwagę Kupując Mieszkanie Na Jarzębinowym | Osiedle Jarzębinowe W Łodzi
  2. Niesamowite formy mieszkań w Łodzi | Przydatne informacje z sieci
  3. Świetnie wyglądające mieszkania w Łodzi

Leave a comment

Your email address will not be published.


*